Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Ola   
Poniedziałek, 12 Marzec 2012 20:09
Rozmiar tekstu:

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs pod nazwą "W szkole ojczystej mowa ojczysta". Uczniowie mieli za zadanie wykonanie prac na arkuszu papieru (plakat, rysunek, hasło, wiersz, aforyzm). Cel konkursu był niezwykle ważny: zwrócenie uwagi na problem języka ukraińskiego w szkole.

Uczniowie zaprezentowali prawdziwy talent artystyczny i literacki. Na ścianach korytarzy szkolnych pojawiły się piękne plakaty z ciekawymi wierszami, hasłami i tekstami. I miejsce w kategorii uczniów liceum zdobyła Marta Kohut z klasy II b, której plakat pt: "Mowa nasza - serce nasze" zachwycił wszystkich. II miejsce otrzymały Justyna Kowalik i Angelika Stankiewicz z klasy I a, a III - Natalia Rohun z klasy I b. W kategorii uczniów gimnazjum I miejsce zdobyły Adriana Gorban i Paula Berent z klasy I, a II miejsce - Martyna Suberlak, Ola Maciopa i Mateusz Kuźmiak z klasy III.

Wers z wiersza Aleksandra Ołesia "W szkole ojczystej mowa ojczysta" jest szczególnie bliski dla szkół mniejszości narodowych. Dlatego cieszy fakt, że uczniowie biorąc udział w konkursie tak twórczo odzwierciedlili swoje refleksje i spostrzeżenia.

 

Dziś:

24-06-2018

Certyfikaty:

Czas:

Górowo Iławeckie (Polska)

BIP

Projekty EFS

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

My na facebook'u...

Pogoda:

...:::GVV:::...