Zespół Szkół z UJN

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Email Drukuj PDF
Twoja wyszukiwarka

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs pod nazwą "W szkole ojczystej mowa ojczysta". Uczniowie mieli za zadanie wykonanie prac na arkuszu papieru (plakat, rysunek, hasło, wiersz, aforyzm). Cel konkursu był niezwykle ważny: zwrócenie uwagi na problem języka ukraińskiego w szkole.

Uczniowie zaprezentowali prawdziwy talent artystyczny i literacki. Na ścianach korytarzy szkolnych pojawiły się piękne plakaty z ciekawymi wierszami, hasłami i tekstami. I miejsce w kategorii uczniów liceum zdobyła Marta Kohut z klasy II b, której plakat pt: "Mowa nasza - serce nasze" zachwycił wszystkich. II miejsce otrzymały Justyna Kowalik i Angelika Stankiewicz z klasy I a, a III - Natalia Rohun z klasy I b. W kategorii uczniów gimnazjum I miejsce zdobyły Adriana Gorban i Paula Berent z klasy I, a II miejsce - Martyna Suberlak, Ola Maciopa i Mateusz Kuźmiak z klasy III.

Wers z wiersza Aleksandra Ołesia "W szkole ojczystej mowa ojczysta" jest szczególnie bliski dla szkół mniejszości narodowych. Dlatego cieszy fakt, że uczniowie biorąc udział w konkursie tak twórczo odzwierciedlili swoje refleksje i spostrzeżenia.


Zmieniony: Czwartek, 12 Kwiecień 2012 09:35  

.

ukrainka.jpg

Dziś:

Piątek, 30 Styczeń 2015

Czas:

Imieniny:


Wczoraj: Franciszka Jozefa
Dziś: Macieja Martyny
Jutro: Jana Marceli Ludwiki

...:::GVV:::...