IX Warsztaty "AKADEMICKIE COGITO ERGO SUM" PDF Drukuj Email
(2 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko   
Niedziela, 14 Styczeń 2018 12:04
Rozmiar tekstu:
Dnia 11.01.2017r. naszą szkołę odwiedziła młodzież z XV LO im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku. Z naszymi rówieśnikami zapoznaliśmy się podczas IX Warsztatów "AKADEMICKIE COGITO ERGO SUM" Ukraina - bliska i daleka, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Odbyły się one w rodzinnym mieście naszych gości. Celem naszego ponownego spotkania była chęć dalszej konwersacji.
Młodzież przybyła do nas około godziny 10.00 W szkole czekała już na nich Pani dyrektor Maria Olga Sycz, która oprowadziła naszych gości po szkole oraz odbyła z nimi rozmowę, dotyczącą atrakcji, które oferuje nasza placówka oraz poruszyła wiele innych spraw, między innymi problemów, z którymi boryka się Ukraina. Po spotkaniu z Panią dyrektor uczniowie z Gdańska udali się na zakwaterowanie do internatu oraz poczęstunek. Po posiłku udaliśmy się, razem z naszymi gośćmi do Cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim. Tam czekał już na nas proboszcz ks. Jan Łajkosz, który odpowiedział nam historię parafii. Po powrocie z cerkwi na uczniów czekał już obiad. Po smacznym posiłku mieliśmy godzinny odpoczynek.
Kolejną atrakcją, czekającą na nas tego dnia była konferencja, którą prowadzili wspólnie p.Iwona Smoliniec i p.Jerzy Necio. Spotkanie dotyczyło stosunków polsko-ukraińskich. Pan Jerzy Necio przedstawił historię Ukrainy i Polski. Razem wytypowaliśmy najważniejsze wydarzenia w historii obu narodów.
Pani Iwona Smoliniec wyjaśniła nam na czym polegała i kiedy odbyła się Akcja Wisła.
Potem przystąpiliśmy do wspólnej dyskusji, z której wynikły ciekawe wnioski.
Po kolacji na naszych gości czekała jeszcze prezentacja przygotowana przez p. Bogdana Tchórza "Cerkiew w ruinie".
Uwieńczeniem całego dnia była wspólna zabawa na odbywającej się tego dnia w szkole Małance, na którą zostali zaproszeni także uczniowie ze szkoły w Bartoszycach. Późnym wieczorem młodzież zebrała się w sali gimnastycznej, by świętować Nowy Rok.
Wszyscy świetnie się bawili w rytm hucznej muzyki. Na zakończenie dyskoteki oglądaliśmy pokaz fajerwerków. Panowała wesoła atmosfera, a wszyscy uczniowie naszej szkoły i nasi goście byliśmy bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy.

Wiola i Kamila

 

Dziś:

17-01-2019

Certyfikaty:

Czas:

Górowo Iławeckie (Polska)

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

Pogoda:

...:::GVV:::...