SZKOLNY KONKURS LITERACKI PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko   
Niedziela, 29 Kwiecień 2018 22:08
Rozmiar tekstu:
Solomia Mykytsei (I miejsce), Mariana Dovirak (II miejsce), Daria Bylinina oraz Martyna Onyszko (III miejsce) - to laureatki szkolnego konkursu literackiego pt. „Polscy i ukraińscy poeci romantyczni - lirnicy podobnego natchnienia”. Pierwszy etap konkursu przeprowadzono 20 marca 2018 r. Uczestniczyli w nim uczniowie liceum. Do finału, który odbył się 16 kwietnia 2018 r., przeszło 6 osób.
Konkurs przygotowany przez p. mgr Katarzynę Pasławską – Iwanczewską i p. mgr Darię Kantor ogniskował uwagę uczestników wokół twórczości i biografii: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Tarasa Szewczenki. Test – zarówno w pierwszym, jak i drugim etapie – zawierał zadania w języku polskim i języku ukraińskim, tak też mogli odpowiadać uczniowie. Wśród zadań drugiego etapu znajdowało się najważniejsze: uczestnicy musieli napisać wypracowanie. Były też zadania z teorii literatury, ale i z różnymi ilustracjami, np. dotyczące rozpoznania obrazów autorstwa Tarasa Szewczenki czy pomników poetów w różnych miastach: Juliusza Słowackiego w Kijowie, Adama Mickiewicza w Wilnie, Tarasa Szewczenki w Warszawie (autorem warszawskiego przedstawienia Tarasa Szewczenki jako wrażliwego młodzieńca jest Anatolij Kuszcz, a pomysłodawcą upamiętnienia był zaś Dmytro Pawłyczko – poeta i ambasador Ukrainy w Polsce).
Wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę otrzymają dyplomy i cząstkowe oceny celujące z języka polskiego i języka ukraińskiego, a laureaci dodatkowo – zgodnie z regulaminem - będą mieli podwyższoną o 1 stopień ocenę końcową oraz obdarowani zostaną nagrodami książkowymi, co częściowo też już nastąpiło 27.04.2018 r. podczas uroczystego zakończenia klas trzecich liceum, ponieważ trzy laureatki to tegoroczne maturzystki.

Katarzyna Pasławska - Iwanczewska

 

Dziś:

24-02-2020

Czas:

Górowo Iławeckie (Polska)

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...