(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko
Wtorek, 25 Wrzesień 2018 23:06
Rozmiar tekstu:
Uczeń Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania Nazar Mykytiuk zdobył Puchar Polski wśród Kadetów w boksie do lat 17 w Grudziądzu ( województwo kujawsko-pomorskie). Musiał pokonać dziewięciu przeciwników w wadze 80+. W finale Nazar pokonał zawodnika ormiańskiego pochodzenia Ashota Gumuryana.
Przed zawodami Nazar wywalczył II miejsce w Mistrzostwach Polski wśród Kadetów do lat 17 w Koninie ( województwo wielkopolskie) w czerwcu 2018 roku, przegrawszy na punkty z zawodnikiem klubu Gladiator z Brodnicy Ashotem Gumuryanem.
Nazar rozpoczął karierę sportową, reprezentując bokserski klub Niedźwiedź z Kętrzyna. Wywalczył I miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko –Mazurskiego wśród Kadetów w boksie.
Został nagrodzony za I i II miejsce w Mistrzostwach Województwa i Polski.
W naszej szkole we wtorek 25 września odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor Maria Olga Sycz wyróżniła ucznia naszej szkoły Nazara Mykytiuka z klasy IIa liceum, a zarazem zawodnika kętrzyńskiego bokserskiego klubu Gladiator za wysokie osiągnięcia, które zdobył w przeciągu roku.
Cała społeczność szkolna nagrodziła utalentowanego kolegę gromkimi brawami.
Gratulujemy Nazarowi i życzymy sukcesów w Mistrzostwach Europy!