DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
(13 głosów, średnia ocena 4.08 na 5)
Wpisany przez Monika Glińska   
Środa, 24 Październik 2018 07:39
Rozmiar tekstu:

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W naszej szkole taki dzień zorganizowano 23.10.18. Sukcesem w organizacji wydarzenia było zaangażowanie licznych gości. Wzięli w nim udział uczniowie i wychowawczynie klas I-II ale również: Pani Dyrektor Maria Olga Sycz, kierownik administracyjny Pan Krzysztof Szmit, Szkolne Koło Biblioteczne wraz z polonistką Panią Moniką Glińską oraz katechetka s. Damiana. Gościliśmy też Panią kierownik wraz z pracownicą miejscowego sklepu Biedronka,

 które naszym uczniom przygotowały słodkie upominki. W wydarzeniu brało udział 26 osób w tym 12 uczniów klas I-II SP. Koło Biblioteczne zadbało o unikalną oprawę wydarzenia przygotowując scenerię sali niczym leśna polana. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej gry planszowej. Uczestnicy wykonywali również inne zadania w grupach, m. in. rozsypanki wyrazowe, krzyżówki, czy identyfikacja poszczególnych Słodziaków. Na zakończenie uczniowie wraz Gośćmi wzięli aktywny udział w zabawie ruchowej pt. ZOO.  Podsumowaniem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym uczniowie samodzielnie tworzyli dalsze losy Gangu Słodziaków. Nagrodzono też wszystkich uczniów za aktywny udział akcji CZYTAJ CODZIENNIE, która polegała na codziennym czytaniu minimum 10 minut.

kl I SP

1 miejsce - Lena Romańczuk

2 miejsce - Izabela Wójtowicz

3 miejsce -  Michał Gorzycki

 

kl II SP

1 miejsce – Roksana Hryniawska

2 miejsce – Julia Daniszewska

3 miejsce -  Adrianna Stec

Składamy wyrazy wdzięczności oraz serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy swą obecnością  oraz zaangażowaniem uświetnili wydarzenie związane z Dniem Głośnego Czytania w naszej szkole.


Wychowawczynie klas I –II SP

Anna Korcin oraz Iwona Pasławska- Kircio

 

 

Dziś:

15-07-2020

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...