WIZYTA W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BARTOSZYCACH PDF Drukuj Email
(10 głosów, średnia ocena 4.30 na 5)
Wpisany przez Monika Glińska   
Poniedziałek, 05 Listopad 2018 14:42
Rozmiar tekstu:
Pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę, a zarazem przekazują swoją wiedzę najmłodszym- mowa o strażakach. Z początkiem września 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacyjnej "OGNIK" przeznaczonej do szkoleń dzieci.
Nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili  bartoszyckich strażaków, by móc poznać ich pracę, a zarazem nauczyć się jak postępować w chwili zagrożenia, które może czyhać na każdego z nas.Uczniowie klasy I i II mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych zajęciach, podczas których mogli nabyć umiejętności oraz  zdobyć wiedzę o zagrożeniach pożarowych w domu, czy w szkole. Małym strażakom przybliżono informacje o alarmowaniu służb ratowniczych i postępowaniu podczas pożaru, a także omówiono zasady bezpiecznej ewakuacji, którą dzieci odbywały także w szkole podczas ćwiczeń przeciwpożarowych.  Zza bezpiecznej witryny, odbywały się prezentacje pożaru pomieszczenia kuchennego, co wywarło ogromne wrażenie na uczestnikach lekcji.  W drugiej części ścieżki edukacyjnej bartoszyckiego „Ognika” zaaranżowanej jako mieszkanie, prowadzone  były zajęcia o charakterze prewencyjnym. Dzieci mogły z bliska ujrzeć skutki pożaru, a zarazem jak prawdziwi  strażacy w mundurach i ochronnych kaskach ugasić „pożar”. Każdy uczestnik lekcji na zakończenie zajęć musiał wykonać test sprawnościowy by móc zostać małym strażakiem. Po  prawidłowym wykonaniu zadania pracownicy PSP w Bartoszycach nagrodzili uczniów  pamiątkowymi dyplomami „Mały dzielny strażak”, oraz odblaskami, które są tak istotnym elementem w codziennym życiu. Taka lekcja  była ciekawym doświadczeniem i wywarła ogromne wrażenie na uczniach. Większość uczniów po zajęciach stwierdziła: „Ja w przyszłości zostanę strażakiem”. Przesyłamy wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za lekcję tak istotną w codziennym życiu.Wychowawczynie klas I i II wraz z uczniami.
 

Dziś:

15-07-2020

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...