Kto nie zna swojej przeszłości PDF Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko   
Poniedziałek, 04 Marzec 2019 22:45
Rozmiar tekstu:
„Kto nie zna swojej przeszłości, nie jest wart swojej przyszłości“
 
18 lutego 2019 roku w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy Krutów, Dnia Jedności Ukrainy, bohaterów ATO i Niebiańskiej Sotni. Występ zorganizowali uczniowie pierwszych klas liceum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Darii Kantor, pani Iwony Smoliniec i pani Aleksandry Bzdel.
Celem apelu było przypomnienie Ukraińcom, jak ciężko zdobywali niepodległość. Powiązanie trzech wydarzeń historycznych w jednym występie przysporzyło trudności, lecz umiejętnie złożony scenariusz i płynne przejścia dały jasno do zrozumienia, jak wyglądała ukraińskia histora. Występ przypomniał publiczności o Dniu Jedności Ukrainy. W tym dniu, nasze serca przepełniło szczęście o Ukrainie.
Przenikliwe wersy piosenek: „Марширують наші добровольці добровольці у кривавий ТСН визволяти братів українців з московських кайдан“ dały jasno do zrozumienia, że bój za niepodległość się nie skończył, trwa dalej. Wsparcie ze strony zwykłych obywateli dużo znaczy dla żołnierzy i obrońców. Taki występ nie pozwala zapomnieć, że na wschodzie Ukrainy trwa wojna i chociaż dla większości to już stało się codziennością, poezja zmusiła publiczność, by martwiła się o los młodych studentów.
Niech nadzieja na kwitnącą Ukrainę przynosi Państwu nie mniejszą radość niż 22 stycznia 1919 roku dla całej Ukrainy.
 
Tłumaczenie z. języka ukraińskiego
artykułu Uliany Lukianiuk.

Eleonora Ibragimowa

 

Dziś:

26-09-2020

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...