Wizyta najmłodszych uczniów w Placówce Straży Granicznej w Górowie Iławeckim PDF Drukuj Email
(5 głosów, średnia ocena 3.40 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko   
Piątek, 08 Marzec 2019 17:37
Rozmiar tekstu:
Czwartek 07.03.2019r. był niezapomnianym dniem dla naszych najmłodszych uczniów. Dzisiaj odwiedzili Placówkę Straży Granicznej im. mjr Bolesława Kontryma ps. „Żmudzin” w Górowie Iławeckim. Spotkanie miało na celu przybliżenie działalności placówki, zapoznanie uczniów z zawodem funkcjonariusza SG, oraz poznanie możliwości i umiejętności psów odbywających służbę. Po przybyciu na teren placówki SG na dzieci czekał sam komendant. Dowodzący placówką przybliżył zadania, jakie pełnią funkcjonariusze, oraz zaprosił do obejrzenia oddziału.
 Dzieci zostały oprowadzone po różnych pomieszczeniach, a następnie zostały im pokazane różne sprzęty, jakimi posługują się funkcjonariusze, pracujący w tej formacji. Dzieci miały możliwość obejrzenia wszystkiego z bliska, co sprawiło, że poczuli się, jak prawdziwi funkcjonariusze. Po prezentacji różnych sprzętów, został przedstawiony dzieciom pies służący w SG. Opiekun psa, ze swoim kompanem ze służby, zaprezentowali umiejętności zwierzęcia. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tegoż pokazu.
Na zakończenie wizyty funkcjonariusze wręczyli dzieciom drobne upominki. Wizyta w oddziale SG była pouczającą lekcją, którą dzieci zapamiętają na długo. Po powrocie do szkoły uczniowie jeszcze długo opowiadali o swoich pozytywnych przeżyciach, związanych z pobytem w SG.
 
Przesyłamy wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania
Komendantowi i Funkcjonariuszom Straży Granicznej w Górowo Iławeckie.

Wychowawczynie klas I i II wraz z uczniami

 

Dziś:

26-09-2020

BIP

Wyszywanka ...

  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...
  • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...