Poznaj nasz kraj PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Teresa Januszko   
Środa, 12 Czerwiec 2019 07:23
Rozmiar tekstu:
IX Ogólnopolski a XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Poznaj nasz kraj”odbył się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach dnia 31 maja 2019 r. Z naszej szkoły czworo uczniów przygotowało następujące utwory:
 • Viktoriia Fidyk- Taras Szewczenko „Choć razem wzrośli…”,
 • Mariia Lymar- Bohdana Matijasz „Ci, którzy kochają…”,
 • Ivan Pitsyk – Ołeksandr Ołeś „Co dzień kruki przylatują”,
 • Igor Onufrijuk - Andrij Małyszko ”Prawda”.
Recytacjom towarzyszył ogromny stres uczestników konkursu, tym bardziej, że wiersze ukraińskich poetów po polsku prezentowali również uczniowie z Ukrainy. Wyróżnienie zdobył Ivan Pitsyk, któremu gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki.
Należy podkreślić, iż w czasie konkursu panowała życzliwa atmosfera, a organizatorzy gościnnie zadbali o uczestników i ich opiekunów. Na zakończenie przewodnicząca jury - pani Barbara Królikowska-Wunderlich, dziękując młodzieży za udział i życząc dalszych sukcesów, podkreśliła, że poezja jest potrzebna, także w tak pędzącym świecie. Jej słowa - „Miejcie poezję w swoich sercach”- zabrzmiały jak przesłanie dla młodych recytatorów.

mgr Katarzyna Pasławska-Iwanczewska

 

Dziś:

26-09-2020

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...

...:::GVV:::...