Spotkanie z policjantem i funkcjonariuszem straży granicznej PDF Drukuj Email
(6 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)
Wpisany przez Monika Glińska   
Piątek, 25 Październik 2019 17:47
Rozmiar tekstu:
Naszą szkołę 24.10.2019 roku odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych, a mianowicie funkcjonariusz policji i straży granicznej. Pełnią oni niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę, ponieważ dbają o nasze bezpieczeństwo, a zarazem przekazują swoją wiedzę  i umiejętności innym.
Uczniowie z naszej szkoły zostali podzieleni na różne grupy wiekowe, ze względu na tematykę zajęć. Najmłodsze klasy odbyły spotkanie z oficerem prasowym z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach  mł. asp.  Martą Kabelis, która przedstawiła najmłodszym najważniejsze zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem. Pani Marta zwróciła szczególną uwagę na zasady ruchu drogowego, które są tak istotne w drodze do szkoły, jak i w drodze powrotnej do domu. Ważną kwestią było także zagadnienie związane z tym, gdy dzieci pozostają  same w domu. Oficer prasowy mł. asp. Marta Kabelis przedstawiła dzieciom na zakończenie spotkania specyfikę pracy policjanta. Uczniowie mogli poznać obowiązki policjantów i różne działy ich pracy, a także zobaczyć film przedstawiający warunki przyjęcia do policji. Pani Marta podkreśliła, że dobre sprawowanie i wytrwałość na zajęciach z wychowania- fizycznego to już dobry początek, jeśli ktoś marzy o tym, by w przyszłości  zostać funkcjonariuszem policji.

Starsi uczniowie odbyli także spotkanie z przedstawicielem policji, lecz do lekcji o bezpieczeństwie dołączył  przedstawiciel straży granicznej chor.sztab. SG Piotr Hryniawski, który poruszył istotne kwestie z deportacją oraz legalnym pobytem osób z zagranicy. Podczas zajęć z młodzieżą zostały podjęte tematy dotyczące zagadnień, które często ich nurtują. Podejmowane  na spotkaniu zagadnienia to między innymi odpowiedzialność karna nieletnich, konsekwencje picia alkoholu i palenia papierosów w miejscach publicznych, czy hejtowanie w Internecie oraz wiele innych kwestii dotyczących bezpiecznego funkcjonowania młodzieży. Zaproszeni funkcjonariusze służb mundurowych przedstawili młodzieży specyfikę swojego zawodu, by zachęcić młodych ludzi do podejmowania pracy w ich szeregach.

Spotkanie było ważną lekcją dla naszych uczniów, gdyż w życiu na pierwszym miejscu liczy się bezpieczeństwo swoje i innych.

Przesyłamy wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania Oficerowi Prasowemu z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach  mł. asp.  Marcie Kabelis,

oraz funkcjonariuszowi Straży Granicznej w Górowie Iławeckim

chor.sztab. SG Piotrowi Hryniawskiemu za lekcję tak istotną codziennym życiu.

 

- Organizatorzy spotkania wraz z uczniami.

A.     Korcin i W. Kowaliszyn

 

 

 

Dziś:

08-12-2021

Certyfikaty:

No images

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...