Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
(5 głosów, średnia ocena 3.60 na 5)
Wpisany przez Monika Glińska   
Wtorek, 05 Listopad 2019 11:01
Rozmiar tekstu:
18 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów”.  Nasi pierwszoklasiści z niecierpliwością oczekiwali na dzień, w którym staną się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Z tej okazji przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne.

 Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, każdego rodzica rozpierała duma i rosło serce, kiedy jego dziecko występowało. Niejednej mamie i tatusiowi łezka zakręciła się w oku.

 Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy złożyli Ślubowanie, po czym Pani Dyrektor Maria Olga Sycz dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem

 i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

 Dumni pierwszoklasiści otrzymali mnóstwo życzeń sukcesów, aby każdy dzień w szkole był szczęśliwy i radosny. Uczniowie dostali również szkolne legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi.

 Po czę­ści ofi­cjal­nej ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klas na słodki poczę­stu­nek. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem w edukacji, a rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

                               Mirosława Biłas

 

 

Dziś:

15-06-2021

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...