Internat ZSzUJN w Górowie Iławeckim PDF Drukuj Email
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)
Wpisany przez Danuta Babiak   
Czwartek, 09 Kwiecień 2009 12:13
Rozmiar tekstu:

 W Internacie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim funkcjonuje pięć grup wychowawczych, z którymi pracują:

 • W. Kowaliszyn - wwychowawca I grupy
 • M. Łajkosz - wychowawca II grupy
 • D. Babiak - wychowawca III grupy
 • O. Bei - wychowawca IV grupy
 • A. Witlińska -wychowawca V grupy
 • M.O. Sycz
 • J. Gąsiorek
 • R. Gąsiorek
 • S. Sokół
 • s.Damiana Wilchowska
 • ks. D. Leszko
 • K. Maciopa
 • I. Onufrijuk
 • M. Maciopa

Nad całością pracy czuwa Kierownik Internatu - Mirosław Olejnik.

 W internacie funkcjonuje Samorząd Internatu, który zajmuje się organizacją życia społeczno - kulturalnego wychowanków. Samorząd jest organizacją złożoną z wychowanków i reprezentuje całą społeczność mieszkańców internatu. Organizacja ta współpracuje z kierownikiem internatu, zespołem wychowawców i rodzicami.

W skład Samorządu wchodzą: przewodniczący, zastępca przewodniczącego i uczniowie przydzieleni do poszczególnych sekcji. W Samorządzie Internackim działają cztery sekcje: sekcja nauki, sekcja kulturalna, sekcja gospodarcza i sekcja sanitarna. Pracę każdej sekcji koordynuje wychowawca internatu - opiekun sekcji.

Sekcja nauki odpowiada za zorganizowanie uczniowskich korepetycji i podręcznej biblioteczki w internacie. Sekcja kulturalna zajmuje się działalnością w zakresie przezwyciężenia monotonii codziennego życia młodzieży w internacie poprzez organizację imprez takich, jak: zabawa andrzejkowa, "Małanka", "Kutia", ogniska, dyskoteki, itp. Sekcja ta ściśle współpracuje z Samorządem Szkolnym i większość imprez jest organizowana dla wszystkich uczniów szkoły. Sekcja gospodarcza organizuje pracę dyżurnych na stołówce. Uczniowie wchodzący w skład tej sekcji układają również jadłospis. Z kolei sekcja sanitarna wdraża do utrzymywania ładu i porządku w pokojach i w pomieszczeniach ogólnego użytku. Zajmuje się także edukacją zdrowotną i propaguje prowadzenie zdrowego stylu życia. Nad sprawnym funkcjonowaniem Samorządu Internatu czuwa wychowawca - opiekun Samorządu.

 

 

Dziś:

24-03-2023

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...