CZYTAM Z KLASĄ PDF Drukuj Email
(2 głosów, średnia ocena 3.50 na 5)
Wpisany przez Monika Glińska   
Poniedziałek, 23 Marzec 2020 16:33
Rozmiar tekstu:

Klasa pierwsza zrealizowała II MODUŁ projektu „Czytam z klasą”

tj. ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI.

 

W drugim module wybraliśmy "Psie troski", Toma Justyniarskiego. Słuchając o losach Beti, niejednemu z nas łezka zakręciła się w oku, tym bardziej, że historiabernardyna zainspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami z życia. Wypełniliśmy karty lekturnika, narysowaliśmy głównego bohatera oraz nasze domowezwierzęta. W grupach wykonaliśmy legowiska i domki dla pluszaków.

Wykorzystaliśmy do tego kartony, tkaniny, gąbki, wstążki itp.  To nasze „klasowe schronisko dla zwierząt”. Pupile czują się w nim świetnie! Razem z nimi czytamy lektury i czytanki. W ramach realizacji II modułu, we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz klasą drugą, zorganizowaliśmy szkolną zbiórkę darów dla OTOZ Animals. Przygotowaliśmy plakat z ogłoszeniem o naszej akcji. Cała społeczność szkolna włączyła się w pomoc dla czworonożnych pupilów. Zebraliśmy, mnóstwo karmy, zabawek, obroży, kocyków itp. Finałem naszych działań było spotkanie z pracownikami OTOZ Animals z inspektoratu w Olszynie. W wykładzie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Pracownicy OTOZ Animals, Pani Inspektor Ewelina razem ze swoim pupilem zademonstrowali nam jak zachowywać się w stosunku do obcego zwierzęcia, jak opiekować się psami oraz w jaki sposób reagować na widok krzywdzonych zwierząt. Pani Alicja opowiedziała nam o pracy inspektoratu, o wolontariacie, kto może zostać wolontariuszem i jakie są jego obowiązki.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie pracownikom OTOZ Animals za ciekawą lekcję oraz wszystkim zaangażowanym w zbiórkę darów dla zwierząt.

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą

Szkolne Koło Wolontariatu 

 

Dziś:

15-05-2021

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...