150 ROCZNICA URODZIN ŁESI UKRAINKI PDF Drukuj Email
(4 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)
Wpisany przez Ola Bzdel   
Środa, 24 Luty 2021 20:00
Rozmiar tekstu:
W tym roku przypada 150 rocznica urodzin Łesi Ukrainki. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji rozpowszechniania wiedzy o tej wybitnej ukraińskiej poetce przez Ambasadę Ukrainy w Polsce. W bibliotece szkolnej odbyły się lekcje poświęcone Łesi Ukraince. Przeprowadziła je p. N. Ortyńska w klasie I szkoły podstawowej w dniu 15 lutego i w klasie III szkoły podstawowej w dniu 19 lutego.

Nauczycielka języka ukraińskiego przybliżyła najmłodszym uczniom naszej szkoły sylwetkę czołowej przedstawicielki lirycznej poezji ukraińskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały o dzieciństwie Łesi Ukrainki, pochodzeniu, jej pierwszych utworach, ciężkiej chorobie i charakterze twórczości. Bardzo chętnie obejrzały, przygotowane w bibliotece  dwie wystawy, przedstawiające twórczość poetki i portrety z różnych okresów jej życia.

 

Z pewnością ta lekcja pozostanie w pamięci naszych uczniów. 
                                                                                                                  T. Januszko

 

 

 

Dziś:

15-05-2021

Certyfikaty:

BIP

Wyszywanka ...

 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...
 • Wyszywanka ...